Nowa pilarka dla naszych druhów

/, Działania na rzecz rozwoju jednostki/Nowa pilarka dla naszych druhów

Dzisiaj (26.09.2017 r.) nasza jednostka wzbogaciła się o nowy sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych. Dzięki uprzejmości Lions Club Kościerzyna i p. Gabrielowi Greinke otrzymaliśmy nową pilarkę.

Dzisiejsze wydarzenie jest kontynuacją działań zainicjowanych przez dh Daniela Borkowskiego. Przypomnijmy, jego akcja początkowo miała na celu głównie zebranie środków na zakup wciągarki do naszego wozu bojowego. Szybko jednak zamieniła się w akcję niesienia pomocy rodzinom poszkodowanym podczas sierpniowej nawałnicy z terenu Trzebunia. O tej inicjatywie pisaliśmy bardziej szczegółowo niedawno. Efektem tej działalności jest z kolei pomoc, którą otrzymaliśmy my sami właśnie od grupy Lions Club Kościerzyna. Jak widać dobro zawsze wraca.

Stowarzyszenie Lions Club Kościerzyna pomaga ludziom i organizacjom już od wielu lat. Dzisiaj druhowie naszej jednostki mogli się przekonać o wielkim sercu i dobroci, jaką poszczycić się mogą członkowie tej grupy. Otrzymaliśmy bowiem nową pilarkę Oleo-Mac 962 wraz z całym niezbędnym osprzętem. Jest to sprzęt dla nas niezbędny, sami podczas akcji po nawałnicy straciliśmy naszą wieloletnią pilarkę. Niedawno otrzymaliśmy jedną dzięki inicjatywie trójmiejskich motocyklistów, o czym również pisaliśmy niedawno. Teraz wzbogaciliśmy się o drugą, bardziej profesjonalną pilarkę, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze sprawniej i lepiej nieść pomoc potrzebującym.

W tym miejscu kierujemy szczególne wyrazy uznania w kierunku dh Daniela Borkowskiego – to właśnie dzięki niemu wszystkie ostatnie wydarzenia miały miejsce.

Pragniemy również podziękować grupie Lions Club Kościerzyna, w szczególności p. Gabrielowi Greinke – za dobro, za ogromne serce, wrażliwość, za bycie bohaterem dla nas i dla wielu innych osób. To, co robicie każdego dnia udowadnia, że po tej ziemi chodzą prawdziwe Anioły. Dziękujemy!

2018-02-17T18:21:51+00:00