Wyciągarka Dragon Winch

Od 5 listopada nasza jednostka może już w pełni korzystać z możliwości nowej wyciągarki Dragon Winch, którą pozyskaliśmy dzięki inicjatywie dh Daniela Borkowskiego własnie od ww. firmy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

– Aby pomagać, nie trzeba wiele. Wystarczy poświęcić trochę własnego czasu, by naprawdę komuś pomóc. Każdy z nas ma jakieś możliwości i pomysły, trzeba po prostu chcieć i działać. – tymi słowami swoją akcję podsumował dh Daniel Borkowski, inicjator niesienia pomocy poszkodowanym podczas sierpniowej nawałnicy w Trzebuniu. Na tym jednak nie skończył swojej pracy – w sobotnie popołudnie (28 października 2017), dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu firmy Dragon Winch (przyp. sponsor wyciągarki dla OSP Kłobuczyno), kolejne wyciągarki trafiły do jednostek, dla których tego rodzaju sprzęt ma ogromne znaczenie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Pomoc strażaków podczas akcji ratowniczych to często nie jedyna okazja do czynienia dobra. Każdy strażak ma wielkie serce, ogromną wrażliwość na cudzą krzywdę i spore pokłady energii, które chętnie wykorzystuje do niesienia pomocy także w innych okolicznościach. Tak właśnie postąpili ochotnicy z Kłobuczyna, inspirowani przez dh Daniela Borkowskiego, organizatora i inicjatora akcji w Trzebuniu, podczas której nie tylko przekazał on zebrane dary, ale również pomógł wraz z kolegami i koleżankami z jednostki w usuwaniu szkód wyrządzonych przez sierpniową nawałnicę.

Strażacy z Kłobuczyna, dzięki uprzejmości wielu sponsorów, którzy docenili nasz wysiłek, wzbogacili się o sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych, m.in. nowe pilarki oraz wyciągarkę (o czym pisaliśmy niedawno). W sobotę dh Daniel Borkowski przekazał jednostce z Radunia i Wielkiego Klincza dwie wyciągarki firmy Dragon Winch, za które serdecznie dziękujemy. Była to również okazja do podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc ofiarom tej klęski, m.in. strażakom OSP Kłobuczyno oraz sponsorom.

Dobro zawsze wraca, a takie, którym się dzielimy wraca podwójnie.

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji o nasze wyciągarce:

Napięcie: 12/24V
Moc: 9 KM
Uciąg: 15 000 lb/ 6 803 kg
Przekładnia: trójstopniowa przekładnia planetarna
Redukcja: 295:1
Rodzaj hamulca: dynamiczny
Długość liny stalowej: 28 m
Wymiary wyciągarki (LxWxH): 599 mm x 175 mm x 255 mm
Waga zestawu brutto: 54 kg
Rozstaw śrub montażowych: 254 mm x 114 mm
2018-02-17T17:20:50+00:00