Kolejny festyn rodzinny z OSP Kłobuczyno

/, Działania prewencyjne/Kolejny festyn rodzinny z OSP Kłobuczyno

Niedzielne popołudnie stało się dla mieszkańców Kłobuczyna okazją do spędzenia czasu wspólnie ze strażakami podczas kolejnej edycji „Dnia Dziecka ze Strażakiem”. Impreza ta wpisała się już na stałe w repertuar miejscowych spotkań i jak zwykle przyciągnęła rzeszę dzieci i mieszkańców wsi.

Tegoroczny festyn obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Przede wszystkim mogliśmy zobaczyć druhów z naszej jednostki w akcji. Ugasili oni niebezpieczny pożar dwóch beczek ze słomą oraz pokazali jak należy zachować się w razie pożaru w kuchni, kiedy zapala się olej. Dodatkowo wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy poprzez obserwację ratowników i samodzielne wykonanie resuscytacji na fantomie. Strażacy zademonstrowali również procedurę ewakuacji poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym – najpierw z użyciem noszy typu deska, następnie bezprzyrządowo w momencie stwierdzenia braku oddechu.

Tradycyjne ćwiczenie bojowe pokazała dzisiaj mieszana drużyna damsko-męska z OSP Kłobuczyno. Przypomnijmy, że piękniejsza jej część będzie reprezentować powiat kościerski na tegorocznych zawodach wojewódzkich dzięki swojej sobotniej wygranej. Odwiedzili nas również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Pokazali oni dzieciom sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych oraz dodali otuchy w upalny dzień za pomocą działka wodnego.

Kolejną atrakcją był pokaz tresury psów policyjnych przeprowadzony przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, podczas którego dzieci zobaczyły dwóch czworonożnych funkcjonariuszy w akcji – najpierw podczas wykrywania narkotyków ukrytych w skrzynkach, następnie przy ściganiu niebezpiecznego przestępcy. Nie zabrakło też okazji do zabawy z przesympatycznymi psiakami.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod względem ilości atrakcji dla dzieci. Oprócz pokazów służb mundurowych, odwiedzili nas po raz pierwszy miejscowi rolnicy, którzy zademonstrowali maszyny, jakimi na co dzień pracują – traktory. Wprowadzone zostały one na plac przez miejscowych motocyklistów. Wraz z nimi pojawiły się dwie bryczki konne, które zabierały dzieci na przejażdżki wraz z wozem Koła Łowieckiego „Ryś”, którego napędem stał się Ursus C330 „Ciapek”. Tradycyjnie ze swoim stoiskiem wystawiło się Koło Łowieckie „Hodowca”. Imprezę uatrakcyjniła obecność Koła Gospodyń Wiejskich z Kłobuczyna. Panie zadbały o pyszny poczęstunek dla naszych najważniejszych gości – dzieci i ich rodziców. Poza tym każde dziecko dostało paczkę ze słodkim poczęstunkiem. Mieliśmy również okazję do wspólnego grillowania.

Wszystkim współorganizatorom dziękujemy za zaangażowanie, pasję i pogodę ducha. W szczególności podziękowania kierujemy do dh Dariusza Furmana, dh Tadeusza Borkowskiego, dh Marka Bronk oraz wszystkich strażaków z OSP Kłobuczyno oraz MDP Kłobuczyno, którzy byli dzisiaj obecni i wywoływali uśmiech na twarzach dzieci.

Zdjęcia pojawią się niebawem w Galerii oraz na naszym fanpagu na facebooku.

2018-06-17T23:34:35+00:00