Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Kłobuczynie

/, Uroczystości/Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Kłobuczynie

4 maja w Międzynarodowy Dzień Strażaka strażacy z OSP Kłobuczyno uczcili swojego patrona mszą dziękczynną w kościele parafialnym w Szymbarku. Wspólnie z ochotnikami z  jednostek całej parafii dziękowaliśmy za szczęśliwe powroty z akcji oraz modliliśmy się w intencji wszystkich druhów i sympatyków straży pożarnej.

Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przybyli na plac przy Ochotniczej Straży Pożarnej Kłobuczyno, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Podczas niej w kierunku druhów padło wiele słów uznania i podziękowań za ich codzienną trudną i niebezpieczną służbę.

Dziękujemy za aktywność w niesieniu pomocy wszystkim potrzebującym osobom oraz za wkład włożony w modernizację obiektów remizy (pracę społeczną druhów, a także mieszkańców Kłobuczyna). Warto podkreślić, że udział społeczności na rzecz OSP wzrasta, co bardzo cieszy i jest dowodem na to, że nasza służba jest ceniona i szanowana – podkreśliła prezes Mariola Lamkiewicz.

Pozyskane środki zewnętrzne z Funduszu Sprawiedliwości, Komendy Głównej PSP, Urzędu Gminy pozwalają na zakup urządzeń o wysokich standardach i  podniesienie mobilności jednostek OSP w działaniach ratowniczo–gaśniczych oraz poprawiają bezpieczeństwo samych ratowników, którzy na dźwięk syreny, nie bacząc na żadne zagrożenia, w ciągu kilku minut są w gotowości bojowej w swoich remizach.

Nie bez powodu Kłobuczyno święto „Floriana” obchodziło uroczyście. Podczas uroczystej akademii odbyło się bowiem poświęcenie nowej inwestycji – pomieszczenia garażowego i nowego pomieszczenia sanitarnego. Dodatkowo ks. druh Proboszcz Grzegorz Fąferko w asyście wikariusza Mariusza Malejko poświęcił nowy sprzęt hydrauliczny do ratownictwa drogowego. Słowa uznania w kierunku strażaków skierowali przybyli goście, w tym: bryg. Tomasz Klinkosz Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, wielki sympatyk ochotników, który bardzo aktywnie wspiera jednostki w pozyskaniu  środków na doposażenie remiz w profesjonalny sprzęt i przeszkolenie druhów oraz zaprzyjaźniona OSP Szymbark, współpracująca z nami od zarania. Nasi koledzy z Szymbarku również byli pod wrażeniem rozwoju jednostki z Kłobuczyna w ostatnich latach. Naszymi gośćmi byli także mieszkańcy i przedsiębiorcy z Kłobuczyna, którzy dziękowali swoją obecnością za ofiarność podczas akcji i wierność ideom strażackiej służby. Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólną zabawę podczas festynu strażackiego.

Ze strażackim pozdrowieniem.

Zarząd OSP

Więcej zdjęć w Galerii!

2019-05-08T17:56:49+00:00