XIV Dzień Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie

/, Uroczystości/XIV Dzień Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie

Za nami kolejny, bo już XIV Dzień Dziecka ze Strażakiem, którego organizatorami są Punkt Przedszkolny w Kłobuczynie oraz OSP Kłobuczyno. Festyn na stałe wpisał się w repertuar miejscowych imprez i jak zwykle przyciągnął rzeszę dzieci, rodzin, mieszkańców Kłobuczyna oraz pobliskich miejscowości.

Tegoroczna edycja obfitowała w różnego rodzaju atrakcje. Mogliśmy zobaczyć naszych druhów w akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku samochodowego. Oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia strażacy musieli wykonać dostęp do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych Holmatro. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, nasz poszkodowany poczuł się znacznie lepiej :).

Tradycyjnym elementem imprezy był również pokaz ćwiczenia bojowego w wykonaniu druhen z MDP. Odwiedzili nas również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie oraz nasi przyjaciele z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymbarku. Główną atrakcją pokazów zastępów były ochładzające zabawy z wodą podawaną z działek wodnych.

Podobnie jak w zeszłym roku mieliśmy okazję zobaczyć pokaz tresury psa policyjnego. Pies Cygan zaprezentował niezwykłe umiejętności współpracy ze swoim opiekunem. Policjanci przedstawili również procedurę szkoleń psów policyjnych oraz metody obrony przed atakiem agresywnego zwierzęcia.

Oprócz udziału służb mundurowych, odwiedzili nas miejscowi rolnicy, prezentując swój sprzęt, jakim na co dzień pracują – traktory wraz z maszynami rolniczymi. Widowiskowy przejazd motocyklami przygotowali natomiast miejscowi pasjonaci dwóch kółek – grupa „Full Kita” z Kłobuczyna. Wszyscy obecni mogli również skorzystać z przejażdżki bryczką.

Ze swoim stoiskiem wystawiło się również Koło Łowieckie „Hodowca”. Imprezę uatrakcyjniła obecność Koła Gospodyń Wiejskich z Kłobuczyna. Panie zadbały o pyszny poczęstunek dla naszych gości – dzieci i ich rodziców. Mieliśmy również okazję do wspólnego grillowania. Całość umilała nam obecność Mrówki, rozdającej łakocie dla najmłodszych oraz kawę dla nieco starszych. Jej obecność zawdzięczamy Braciom Z (PBS Mini-Mrówka z Gołubia). Oprawę muzyczną zapewnił nam p. Dariusz Formela.

Na koniec zabawy dla dzieci poprowadziła animatorka z grupy SzałOlin. Natomiast jednym z ciekawszych momentów całego festynu był występ Zespołu Tańca Nowoczesnego „Rytm” z Kościerzyny. Oprócz pokazu swoich umiejętności poprowadzili oni zumbę dla dzieci oraz konkurs tańca dla dorosłych, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody – vouchery do Salonu Kosmetycznego A.C. Visage oraz salonu fryzjerskiego dla mężczyzn T.N.T Barbers.

Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie dzisiejszej imprezy serdecznie dziękujemy. Widzimy się za rok!

Zdjęcia dostępne są w Galerii oraz na naszym facebookowym fanpage’u.

2019-06-09T22:30:22+00:00