Czy seria kryminałów to dobry pomysł na prezent?

Nie wiesz, co kupić swojej mamie na święta? Postaw na coś, co trafi w czytelnicze gusta twojej rodzicielki! Jednym z bardziej trafionych upominków w tym roku może okazać się jedna z książek nowego cyklu Remigiusza Mroza pod tytułem Seweryn Zaorski. Dlaczego? Bo to świetnie skonstruowana historia, w której ten znany polski pisarz w końcu prezentuje coś nowego. Mamy tu do czynienia z misternie zaprojektowaną zagadką kryminalną oraz postaciami, które wyróżniają się na tle innych bohaterów dotąd kreowanych przez Mroza. Czy zatem drugi tom cyklu, Głosy z zaświatów, sprawdzi się jako prezent na święta dla mamy? Jak najbardziej. Szczególnie że cała seria może być czytana w sposób niechronologiczny. 

Doświadczony patomorfolog

Co jest największą siłą serii o Sewerynie Zaorskim? Sam główny bohater. Po raz pierwszy możemy śledzić poczynania patomorfologa, który często jako jedyny jest w stanie odkryć faktyczną przyczynę śmierci. Zaorski to przy tym bardzo nietypowy bohater: spokojny, wyważony, ale jednocześnie bardzo charyzmatyczny. Wraz z drugą istotną dla serii bohaterką, Kają Burzyńską, tworzy interesujący i udany duet. Przygody tej dwójki chce się śledzić i to nie tylko dlatego, że są to postacie sympatyczne, ale i dlatego, że prezentują ciekawe i często różniące się od siebie spojrzenia na to, co dzieje się wokół.

Zagmatwana historia

Seria o Sewerynie Zaorskim najbardziej ucieszy miłośniczki zagmatwanych i skomplikowanych fabuł. Jeśli twoja mama należy do grupy czytelniczek, które lubią zgadywać, kto faktycznie stoi za danym morderstwem oraz jakie są jego motywy, to ten cykl kryminałów będzie dla niej idealny. Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup pakietu książek z Sewerynem Zaorskim w roli głównej. W takim wypadku nie tylko trafisz w czytelnicze gusta mamy, ale i zadbasz o to, aby seria dobrze prezentowała się na półkach domowej biblioteczki. Głosy z zaświatów to atrakcyjna i szybka powieść kryminalna, w której nie brakuje zaskakujących i często trudnych do odgadnięcia zwrotów akcji.