Prezenty pod choinkę

Trudno wyobrazić sobie  Święta Bożego Narodzenia bez prezentów pod choinką. Nie są najważniejsze, ale stanowią część tradycji, która podkreśla ich radosny charakter. By sprawić komuś prawdziwą radość, powinniśmy pomyśleć o  takim upominku, który jest podarowany od serca do serca. Jego materialna wartość jest najmniej istotna. Ważne jest to, by nie był pustym gestem, może jeszcze ważniejsze, by tak nie potraktować prezentów, które sami otrzymaliśmy. Cieszmy się nimi jak dzieci.  

Jaki prezent kupić pod choinkę?

Taki, który się pod nią zmieści. Często są to kosmetyki, smakołyki, czapki i szaliki lub książki. prezent na święta dla mamy – książka, dla taty i reszty rodziny może nas zachęcić do rozmowy przy wspólnym stole. Ciekawą propozycją jest projekt popularnego i lubianego kaznodziei- dominikanina o. Adama Szustaka i znakomitego kucharza- Karola Okrasy, czyli książka pt. Biblia od kuchni. Karol Okrasa zapewnia, że jego autorskie przepisy są proste, można przypuszczać, że  racuchy czy niewędzona makrela smakują pysznie. Na pewno warto je wypróbować. Lektura książki to podróż przez sześć kulinarnych krain, w tej  wędrówce o. Adam Szustak  przypomina, że wszelkie uczty z opowieści Pana Jezusa to przestrzenie miłości, której inicjatorem jest Bóg. Biblia od kuchni zachęca do bycia razem, do budowania relacji między sobą i relacji z Nim, pomaga odkrywać obecność Pana Boga w naszej codzienności.

Może świąteczne puzzle?

Można też pomyśleć o prezencie dla całej rodziny. Może zamienić oglądanie telewizji na wspólne układanie świątecznych puzzli, jeśli lubimy je układąć, na śpiewanie kolęd, znajdźmy czas na rozmowę i spacer. Święta Bożego Narodzenia zawsze nam przypominają o tym, że Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami. To wyjątkowy czas, nie zawsze łatwy, ale ważny, między innymi dlatego, że siadamy przy stole, na którym jest biały obrus i dzielimy się opłatkiem. To piękny zwyczaj  i wielka radość. Przy wigilijnym stole naprawdę się spotykamy, dlatego większość z nas bardzo je lubi. Rozmawiajmy, przygotujmy razem jakieś pyszne danie, książka Biblia od kuchni to dobry pretekst do rozmowy.